Narodzenie Pańskie

środę 27 grudnia 2017

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU             04.03.2018 r.

 

                                    W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Naszej rekolekcyjnej modlitwie przewodniczy Ks. Grzegorz  Porzecki, proboszcz par. w Dusznie. 

                                                                                                                    

      Jezus Chrystus gromadzi nas na słuchanie Słowa i łamanie Chleba. Stajemy przed Nim w prawdzie i patrząc na nasze życie dostrzegamy naszą małość i grzeszność. Pełni ufności w miłosierdzie Pana Boga chcemy prosić, by w czasie Wielkiego Postu dał nam łaskę przemiany serca. Usłyszmy wołanie Chrystusa Pana: „Czyńcie pokutę, nawracajcie się, przemieńcie swoje życie”…

 

Ogłoszenia parafialne:

 

1.    Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku niedzielnego. W dni powszednie: od poniedziałku do środy Msze Św. o 18:00 oraz w środę dodatkowo Msze Św. o g.8:45,10:00 i 11:15; w czwartek i w piątek Msze Św. o g.17:00; w sobotę Msza Św. o g.8:00.

2.    *Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

3.    Gorzkie Żale:  dzisiaj i w przyszłą niedzielę o g.16:15.

4.    Msza Święta z nauką rekolekcyjną jutro, pojutrze i w środę o g.18:00.

5.    Jutro rozpoczynają się w naszej parafiiREKOLEKCJE SZKOLNE z udziałem dzieci i młodzieży. Uczestnicy tych ćwiczeń rekolekcyjnych  znają ich porządek.

6.    Dodatkowa okazja do spowiedzi św. dla dorosłych: podczas rekolekcji, pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.

7.    Dodatkowa okazja do comiesięcznej spowiedzi świętej dla dzieci i młodzieży: została tym razem przewidziana podczas rekolekcji szkolnych. Zapraszamy rekolektantów we wtorek na g.15:00.

8.    Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.

9.    Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek, 15 minut przed Mszą Świętą.

10.          Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątek, w łączności z Mszą Św. Początek o g.16:30.

11.          W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Bronisławę  Jopek, której pogrzeb odbędzie się w środę (początek o g.13:00).  Zmarłą Bronisławę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

12.          Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego” (5,00 zł).

13.          Wymienianki         (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).

14.          Intencje mszalne    (→).

15.          Jutro, we wtorek i w środę  podczas Mszy Św. wieczornych złożymy ofiary na tacę (honorarium dla rekolekcjonisty).

16.          Dodatkowe ofiary do puszek na pomoc  polskim misjonarzom „Ad Gentes” złożyliśmy w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy: 447,05 zł.

17.          We Wielkim Poście składamy (na tacę lub w Biurze Parafialnym), zgodnie ze zwyczajem parafii, daninę diecezjalną i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. [Danina diecezjalna liczona na osobę: 4,39 zł ].

18.          Ofiary na cele remontowe naszej parafii złożymy za tydzień.

19.          Serdecznie dziękujemy za każdą dobroć świadczoną na rzecz naszej parafialnej wspólnoty, w tym również za pomoc i wszelkie składane ofiary: „Bóg zapłać”.

 

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem

w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.

Św. Andrzeju Apostole  – módl się za nami!

* Biuro Parafialne czynne: we wtorek i w czwartek  od g.15:45 do g.16:30 oraz w sobotę: od g.8:45 do g.9:15.

* Przypominamy, że wykonanie wszelkich prac (remonty, budowanie) na cmentarzu parafialnym jest możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z parafią (por. Regulamin cmentarza p.4,  Dz. U. PRL nr 47, poz. 298 z dn. 20.10.1972 r.).

*  Nasza parafia ma stronę internetową. Adres: www.parafia.nekla.pl