Ogłoszenia parafialne - Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła

NIEDZIELA   ZESŁANIA   DUCHA   ŚWIĘTEGO – UROCZYSTOŚĆ

*   19 maja    2024 r.  *

Przeżywamy w dniu dzisiejszym uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła, dzień jedności wszystkich ochrzczonych. Podobnie jak Apostołowie, tak i my gromadzimy się w naszej świątyni i prosimy Pana, by udzielił nam swojego Ducha ...

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e :

1. *  Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku niedzielnego, z tą różnicą jednak, że dzisiaj Msza Św. sprawowana normalnie o g.10:30 rozpocznie się pół godziny wcześniej. W sobotę Msze Św. o g.8:00, 14:00 (jubileuszowa) i 16:30 (niedzielna). W pozostałe dni powszednie Msze Św. o g.8:00 i 18:00.
  2. * Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00).
  3. * Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła; w czwartek  Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek NMP Wspomożycieli Wiernych.  W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
  4. Nabożeństwa majowe w kościele: od poniedziałku do piątku o g.17:30, w sobotę - po rannej Mszy Św., w niedzielę - o g.16:40.
*   [Niech ten miesiąc gromadzi nas w kościele, przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na uroczystym śpiewaniu Loretańskiej Litanii].
  1. W dniu dzisiejszym grupa  dzieci zostanie / ła w uroczysty sposób przyjęta do I  PEŁNEGO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW.     *    [ Dla tych dzieci rozpoczął się  „Biały Tydzień”].
  2. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.
  3. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek, 15 minut przed nabożeństwem majowym.
  4. Modlitwa różańcowa: w sobotę w łączności z  nabożeństwem  majowym.
  5. Próba dla dzieci rocznicowych:                             w sobotę o g.13:00.
  6. Komunia Święta Rocznicowa:      w przyszłą niedzielę o g.12:00.
  7. *  Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. w dni powszednie: każdego dnia około pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Jeśli zajdzie taka potrzeba to rozszerzymy przedział czasowy sakramentu pojednania.
i umieszczono na stronie internetowej. Prosimy, aby potwierdzać zarezerwowane Msze Św. co najmniej na 2 tygodnie przed wybranym terminem.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego” (10,00 zł).
  2. ** Wymienianki         (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).
  3. Za tydzień Parafialny Zespół Charytatywny będzie prowadził  przed kościołem dodatkową zbiórkę do puszek. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie zakupienia materiałów budowlanych dla pogorzelców.
  4. Panom strażakom dziękuję za posprzątanie  wyższych partii naszej świątyni.
  5. *   Tegoroczni bierzmowani ufundowali również renowację 4 zabytkowych, matowych świeczników cynkowo-ołowiowych.   Umieściliśmy  je w kaplicy św. Anny.
  6. * Panu Michałowi Pawlakowi dziękuję za zamontowanie odnowionych zacheuszek.
  7. * Panu Markowi Dobraszowi  dziękuję za wykoszenie przykościelnej zieleni.
  8. * Panu Janowi Kostrzewskiemu dziękuję za wykonanie poprawek   elektrycznych.
  9. Księdzu Wikariuszowi, Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, Pani katechetce, Paniom florystkom-dekoratorkom, Panu organiście, zespołowi muzycznemu i  wszystkim, którzy pomogli – w jaki-kolwiek sposób - dzieciom pierwszokomunijnym w przygotowaniu i przeżyciu ich spotkania z Chrystusem Eucharystycznym składam serdeczne: „Bóg zapłać”. Rodzicom dzieci bardzo dziękuję za zadbanie o  wysprzątanie świątyni i obejścia oraz za udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość ... Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie renowacji 6 zacheuszek .

Za każde dobro, wymienionym i niewymienionym, w tym również za wszelkie składane ofiary - składam serdeczne
                                                                                        „Bóg zapłać”.

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem
w intencjach naszej parafii,
jak  również w intencjach naszych osobistych.

*    Zacheuszki są znakiem, że budynek, w którym jesteśmy, został przeznaczony do modlitwy i oddawania chwały Bogu. W czasie poświęcenia kościoła biskup namaszcza ściany świątyni olejem i zapala świece umieszczone na świecznikach zwanych zacheuszkami.

*   Bardzo prosimy, aby na opłotowaniu kościoła i innych obiektów kościelnych nie wieszać bez zgody żadnych plakatów, reklam itp. Niech kościół będzie strefą neutralną w naszej przestrzeni życiowej!

*Wierni, którzy  już przyjęli Najświętszą Eucharystię tego samego dnia mogą ją przyjąć po raz drugi jedynie podczas sprawowania Eucharystii, w której uczestniczą (KPK 917).

* Odpust zupełny - pod zwykłymi warunkami -  za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać dzisiaj.