XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r.

Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do wdzięczności. Tak wiele Pan Bóg nam daje, a tak mało jest tych, którzy to dostrzegają i dziękują. Słuchając Słowa Bożego przyjmijmy postawę Samarytanina, który otrzymał dar i wrócił do Chrystusa Pana, by Mu podziękować.

Ogłoszenia parafialne:

1. * Przeżywamy dzisiaj XXVIII Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym i za tydzień Msze Św. według porządku niedzielnego. W dni powszednie w tym tygodniu: w sobotę Msza Św. o g.8:00; w pozostałe dni Msze Św. o g.8:00 i 18:00. Dodatkowo: Msza Św. jubileuszowa w sobotę o g.15:00.

2. * Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

3. * Katecheza dla narzeczonych w naszej parafii: o g.15:00, w salce parafialnej.

4. * W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Radzyma Gaudentego (bp); we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa (dz, dK); w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego (bp, m); w piątek przypada liturgiczne Święto św. Łukasza (Ew); w sobotę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki (k, m). Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny.

5. Nabożeństwo październikowe: w niedziele o g.16:30, w sobotę po rannej Mszy Św., w pozostałe dni o g.17:30.

6. Jutro przypada Dzień Nauczyciela. W tym dniu chcemy wspólną modlitwę różańcową ofiarować w intencji nauczycieli i wychowawców. Dla zmarłych naszych nauczycieli prosić będziemy Pana Boga o szczęście wieczne, a dla żywych upraszać będziemy potrzebne dary Nieba, zwłaszcza zdrowie, mądrość… Otoczmy modlitwą tych, którzy uczyli nas mądrości i przekazywali nam wiedzę. Módlmy się w intencji naszych nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły. Od nich naprawdę wiele zależy.

7. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.

8. Spotkanie dla Komitetu Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej: we wtorek po wieczornej Mszy Św. w salce parafialnej o g. 18:30.

9. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek o g.17:15.

10. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie z przedstawicielem firmy „Vestimentum” w dniu 17 bm. tj. w czwartek o g. 19:00, tym razem do salki parafialnej. Przy tej okazji będzie możliwość nabycia medalików i świec.

11. Modlitwę różańcową w intencji tych, którzy nas leczą przewidujemy w piątek. Modlić się będziemy o wszelkie potrzebne łaski dla pracowników służby zdrowia. Niech wspólna nasza modlitwa będzie wyrazem troski i wdzięczności.

12. Zbiórka dla ministrantów: w sobotę o g. 11:00. Zapraszamy do salki parafialnej nowych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu.

13. Spotkanie przygotowujące do „Piątej Nekielskiej Nocy Świętych”: w sobotę o g. 18:30 w salce parafialnej. Zapraszamy chętnych. Piąta Nekielska Noc Świętych odbędzie się w czwartek dn. 31 bm. o g. 18:30. Przypominamy, aby na Noc Świętych zabrać lampiony, a dzieci prosimy, aby przebrały się za świętych bądź aniołki.

14. Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć z Parafialnej Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach i Sanktuarium Św. Krzyża w Słupcy. Za zdjęcia dziękujemy naszym fotografom. Tych którzy chcą zakupić zdjęcia prosimy o podanie numeru zdjęcia w zakrystii.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Marian Maserak i +Jan Domowicz. Tych zmarłych i wszystkich naszych drogich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

16. Wymienianki jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

17. Zbiórka do puszek przed kościołem dla zdolnych i biednych dzieci: dzisiaj.

18. Ofiary na fundusz inwestycyjno-remontowy złożymy za tydzień.

19. Wymienianki jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W naszej archidiecezji rozprowadzamy „Przewodnik Katolicki” (6,00 zł).

21. Intencje mszalne (→).

22. Wymienianki (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).

1. Panu Jackowi Kaczmarkowi dziękuję za ofiarowanie dla naszego kościoła 2 wewnętrznych poręczy ściennych. Serdecznie dziękuję za każdą dobroć świadczoną na rzecz naszej parafialnej wspólnoty, w tym również za ofiary składane na witraże w tamburze i za wszelkie inne składane ofiary: „Bóg zapłać”.

Naszego Patrona prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem

w intencjach Kościoła, naszej parafii jak również naszych osobistych.

Św. Andrzeju Apostole – módl się za nami!

* Nie należy umieszczać banerów, plakatów czy ulotek wyborczych w gablotach ogłoszeń, na parkanach czy płotach należących do parafii.

* Intencje mszalne prosimy potwierdzać co najmniej na 2 tygodnie przed planowanym terminem.