II  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                 17.01.2021 r.                                    

 

  • Komunia Św. na rękę…Komunię Św. przyjmujemy na oczach udzielającego

  • Wierni, którzy chcą przyjąć Najświętszy Sakrament na klęcząco i do ust prosimy, aby  podchodzili do balasek. 
  • Wierni winni używać maseczek (zakrywamy usta i nos).
  • Dezynfekujemy ręce przy wejściu do kościoła
  • Dyspensa Księdza Prymasa
  • Maksymalnie w kościele:  30   osób. Pierwszeństwo mają osoby związane z zamówioną intencją mszalną.    Apelujemy o samodyscyplinę.

     Rozpoczynamy udział w Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Pan Jezus przyszedł na ziemię po to, ażeby jako Baranek Boży, który gładzi grzechy świata, pomóc człowiekowi w przezwyciężeniu zła. Warunkiem wszakże skorzystania z tej pomocy zaofiarowanej przez Zbawiciela jest uświadomienie sobie ludzkiej ułomności. Czynimy to szczerze na początku każdej Mszy Św. …

 

Ogłoszenia parafialne:

 

  1. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku niedzielnego. W sobotę Msze Św. o g.8:00, 16:30 i  18:00. W pozostałe dni powszednie Msze Św. o g.8:00, 17:00 i 18:00.
  2. *Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00).
  3. W tym roku zamiast tradycyjnej kolędy, zapraszamy na g.18:00 do kościoła mieszkańców poszczególnych ulic na Mszęśw. i modlitwękolędowąo błogosławieństwo dla rodzin. Każda z przybyłych rodzin otrzyma obrazek z tekstem modlitwy do odmówienia w gronie rodziny. Plan kolędowych spotkańpodaliśmy na stronie parafii w internecie i wywieszono w gablocie parafialnej.  Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.       
  4. * We wtorek  przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara (bp).  W czwartek wspomnienie św. Agnieszki (dz, m).
  5. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.
  6. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek, g.16:45.
  7. * Jutro (18I) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  8. *Biuro Parafialne w dni powszednie będzie czynne bezpośrednio po rannej Mszy Św.
  9. W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Władysława Dembińskiego, śp. Mieczysława Wiśniewskiego, którego pogrzeb odbędzie się jutro – początek o g.10:00 oraz śp. Marię Nowak, której pogrzeb odbędzie się pojutrze – początek o g.10:00. Zmarłych: Marię, Władysława, Mieczysława i tych zmarłych, którzy czekają na naszą modlitwę powierzmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego” (6,00 zł).
  11. **      Wymienianki    (→)   (g.7:20 i g. 10:20,  przed Mszą Św.).
  12. Intencje mszalne (→ wywieszono w gablocie parafialnej    

                                           i umieszczono na stronie internetowej).

  1. Serdecznie dziękujemy za każdą dobroć świadczoną na rzecz naszej parafialnej wspólnoty, w tym również za składane ofiary kolędowe i wszelkie inne ofiary: „Bóg zapłać”.

 

 

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem

w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.

Św. Andrzeju Apostole  – módl się za nami!

 

*  Bardzo prosimy, aby na parkingu przykościelnym stawiać pojazdy w 3 rzędach tak jednak, aby wjeżdżającym i opuszczającym parking umożliwić bezpieczne i sprawne wykonanie tych manewrów.

*  Dzierżawienie miejsc siedzących w ławkach: dotyczy tylko Mszy Św. sprawowanych o g.7:30 i 10:30  w niedziele i uroczystości. Prosimy, aby te miejsca pozostawić dzierżawiącym, do momentu rozpoczęcia Mszy Św.