XIII   TYDZIEŃ  ZWYKŁY                        – 28  czerwca  `20

 

 • W Rozporządzeniu z dnia 3 czerwca 2020 r. Ksiądz Prymas napisał:Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych nie obowiązują już limity dotyczące liczby osób uczestniczących w liturgii. Wierni winni używać maseczek.

 • Komunia Św. na rękę…

 

Chrystus Pan idzie w sposób zdecydowany do Jerozolimy, aby spełnić wolę Ojca. Tego zdecydowania domaga się również od tych, którzy pragną pójść za Nim i dokładnie Go naśladować. 

     Gdy stajemy w obliczu naszego Ojca i chcemy być naprawdę szczerzy, dostrzegamy swoją ludzką słabość  przyznając się do naszych upadków…

 

O g ł o s z e n i a

 

d u s z p a s t e r s k i e:

 

 1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą. Msze Św. dzisiaj  według porządku niedzielnego.  W sobotę Msze Św. o g.8:00 i 16:30. W przyszłą niedzielę Msze Św. o g.7:30, 10:30, 12:00 i 17:00. W pozostałe dni Msze Św. o g.8:00 i 18:00.

 2. *Jutro przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek przypada Święto św. Tomasza (Ap). W tym tygodniu przypada również: I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
 3. *Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
 4. Nabożeństwo czerwcowe: dzisiaj, jutro i pojutrze po Mszy Św. wieczornej.
 5. Do Domu Ojca w ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej powrócił śp. Mateusz Olejniczak, którego pogrzeb odbędzie się  jutro. Początek o g.10:00. Zmarłego Mateusza i tych zmarłych, którzy na naszą modlitwę czekają polecajmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 6. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w czwartek    - od g.17:00.
 8. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek, 20 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
 9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek  od g.9:00. Prosimy zgłaszać wszystkich chorych, których mamy odwiedzić  w zakrystii.
 10. Dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, przed I piątkiem: w czwartek  od g.17:00 oraz w piątek od g.17:00.
 11. Nabożeństwo pierwszopiątkowe: w piątek po wieczornej Mszy Św.
 12. Trwa nowenna przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 13. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec: w sobotę po porannej Mszy Św.
 14. Na podstawie dekretu Księdza Prymasa Ks. neoprezbiter mgr  Ryszard Trzaskawka rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej parafii od dnia 1 lipca. Ks. Ryszardowi życzymy wielu darów Nieba w pracy duszpasterskiej. Naszego nowego Ks. Wikariusza  oficjalnie powitamy w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. sprawowanej o g.12:00.
 15. Wymienianki    (→)   (g.7:20 i g. 10:20,  przed Mszą Św.).
 16. Intencje mszalne (→ wywieszono w gablocie parafialnej i umieszczono na stronie internetowej). Prosimy, aby potwierdzać zarezerwowane Msze Św. na 2 tygodnie przed wybranym terminem.
 17. Druhom strażakom dziękuję za posprzątanie wysokich partii kościoła. Panu Janowi Raźnemu dziękuję za przycinanie przykościelnych drzewek. Za każde dobro, w tym również za wszelkie składane ofiary:  „Bóg zapłać”.

 

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem

w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.

Św. Andrzeju Apostole  – módl się za nami!

 

 

 

 

* Wiele spraw można załatwić telefonicznie lub mailowo. Stypendia mszalne można – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym - np. przesłać na konto parafialne.

 

* Oczywiście wierni winni w maseczkach uczestniczyć we Mszy Świętej, ale od tej zasady obowiązuje wyjątek dotyczący tych osób, które z przyczyn zdrowotnych maseczek nie mogą mieć założonych. Ten wyjątek dotyczy wszystkich miejsc, w których ludzie maseczki są zobowiązani zakładać.W takich wypadkach należy zalecić zachowanie odstępu!

 

* Na diecezjalny fundusz młodzieżowy przekazaliśmy: 996,20 zł

                                                                    (kolekta z bierzmowania).

 

*Biały tydzień dla dzieci (22) pierwszokomunijnych z grupy dodatkowej.