Ogłoszenia parafialne - Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła
ul. Poznańska 36   61 438 65 01   parafia@nekla.pl

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA –                            07.08.2022 r.

Słowo Boże, które dzisiaj kieruje do nas Pan Bóg, podaje nam przykłady ludzi, którzy czekali na spotkanie z Bogiem, Jemu zawierzyli, Jemu zaufali. Słuchajmy tych słów, byśmy jak Abraham byli ludźmi wiary i nadziei…

Ogłoszenia parafialne:

1.  Przeżywamy dzisiaj XIX niedzielę zwykłą. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku wakacyjnego:  o g.16:30 (sob.) oraz o g.7:30, 10:30, 12:00 i 17:00. W sobotę Msza Św. o g.8:00 i 16:30 (niedzielna). W pozostałe dni Msze Św. o g.8:00 i 18:00.         [ * Dodatkowo: Msza Św. ślubna w sobotę o g.15:00.].
  2. * Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
  3. * Jutro przypada wspomnienie św. Dominika (k). We wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (dz, m) – patronki Europy. W środę święto św. Wawrzyńca (dk, m). W czwartek przypada wspomnienie  św. Klary (dz).
  4. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.
  5. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek  o g.17:45.
  6. Modlitwa różańcowa, której przewodniczy parafialna grupa modlitewna: w sobotę po porannej Mszy Św. Intencja: prośba o wiarę, nadzieję i miłość  w rodzinach, zwłaszcza dla naszych rodzin.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego” (8,00 zł).
  8. **   Wymienianki:                      (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).
  9. Intencje mszalne                      wywieszono w gablocie parafialnej
                                                i umieszczono na stronie internetowej.
* Prosimy, aby potwierdzać zarezerwowane Msze Św. co najmniej na 2 tygodnie przed wybranym terminem.

Za każde dobro, w tym również za okazaną pomoc i za ofiary składane na renowację witraży oraz wszelkie inne składane ofiary:  „Bóg zapłać”.

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem
w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.
Św. Andrzeju Apostole  – módl się za nami!

* Sakramentu chrztu św. udzielamy zasadniczo: w 1 i 3 sobotę miesiąca.

* Przypominamy o udziale we Mszy Świętej niedzielnej podczas wakacji.

*  Bardzo prosimy, aby śmieci na cmentarzu wrzucać do kontenera.

*  W biurze parafialnym można nabyć świece  „Bogurodzica”      (cena 10 zł – pomoc dla Ukrainy).

* W przyszłym roku organizowana będzie pielgrzymka do Ziemi Świętej  (w lipcu). Przygotowywany jest program tego wyjazdu i informacja o warunkach udziału.

*   Ze względu na liczne skargi jak również na prośbę wielu Parafian i Gości znieśliśmy w naszej świątyni zwyczaj dzierżawienia miejsc w ławkach.

* Wymiary grobów:

Na polach grzebalnych, przeznaczonych na groby zwykłe, groby i odstępy między grobami powinny mieć następujące wymiary:
  1. dla zwłok dzieci do lat 6:
długość 1,2 m, szerokość 0,6 m, głębokość 1,2 m,
odstępy – od strony dłuższego boku 0,3 m, od strony krótszego 0,4 m;
  1. dla pozostałych zwłok:
długość 2 m, szerokość 1 m, głębokość 1,7 m,
odstępy – od każdego boku po 0,5 m;
  1. dla  urn ze szczątkami zwłok:

długość 0,6 m, szerokość 0,4 m, głębokość 1 m,
odstępy – od strony dłuższego boku 0,3 m, od strony krótszego o,4 m.

Zapraszamy do oglądania