Ogłoszenia parafialne - Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA   – 21  kwietnia 2024 r.
Dzień Modlitw o Powołania,
początek Tygodnia Modlitw o Powołania.

Zmartwychwstały Pan Jezus, nasz Zbawiciel, jest Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce i oddaje za nie własne życie. On każdego dnia zaprasza nas, abyśmy w czasie Mszy Świętej posilali się Jego słowem i Chlebem eucharystycznym – naszym pokarmem na drodze do wieczności. To zaproszenie kieruje do nas przez kapłanów, których powołuje, aby zastępowali Go w Jego pasterskiej posłudze.

KOMUNIKATY     DUSZPASTERSKIE :

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku niedzielnego. W dni powszednie: w sobotę Msza Św. o g.8:00 i 16:30 (niedzielna), w pozostałe dni Msze Św. o g. 8:00 i 18:00.
  2. * We wtorek  przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha       (bp, m) - Głównego Patrona Polski i Archidiecezji. W czwartek przypada Święto św. Marka (Ew.)
  3. *  Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00).
  4. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.
  5. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek, 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
  6. Modlitwa różańcowa prowadzona przez parafialną grupę modlitewną: w sobotę bezpośrednio po Mszy Św. rannej.
  7. Zbiórka dla ministrantów: w sobotę o g.13:00.
  8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: w sobotę o g.14:00 (grupa z g.10:00) i o g.15:00  (grupa z g.12:00).
  9. Pomódlmy się za wszystkich wiernych zmarłych z naszej parafii, wspominając w szczególny sposób tych naszych bliskich, którzy potrzebują naszej modlitwy, a także za śp. Małgorzatę Kazecką, mamę Ks. Artura Kazeckiego, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie
  10. Następna Msza Święta wielointencyjna przewidziana została w naszym kościele:                         w czwartek, dnia 16 maja o g.18:00.
  11. Zdjęcia z bierzmowania można odbierać u pana fotografa.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego” (10,00 zł).
  13. **     Wymienianki         (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).
  14. **  Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie: w dniach 27 i 28 IV. )
                                     i umieszczono na stronie internetowej.
  1. Za każde dobro, za wszelką pomoc, w tym również za wszelkie składane ofiary:  „Bóg zapłać”.

Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem
 w intencjach naszej parafii,
 jak  również w intencjach naszych osobistych.

• Komunia Św. na rękę…     Komunię Św. przyjmujemy na oczach udzielającego
  • Wierni, którzy chcą przyjąć Najświętszy Sakrament na klęcząco i do ust prosimy, aby  podchodzili do balasek