VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020 r.

Nadzieja gromadzi nas w każdą niedzielę przy ołtarzu Pańskim, aby tutaj ponowić Ofiarę Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Zbieramy się z głębokim przekonaniem, że Pan Bóg naprawdę nas miłuje i chce dla nas tylko dobra. A czynimy to tym chętniej, że życie nie szczędzi nam przeciwności i cierpień. Jedynie dobry Pan Bóg może się stać naszą prawdziwą ucieczką, zwłaszcza w dniu utrapienia.

Ogłoszenia parafialne:

1. * Dzisiaj przeżywamy VII niedzielę zwykłą. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku niedzielnego. W dni powszednie w tym tygodniu: w środę Msze Św. o g.9:00, 17:00 i 19:00, w sobotę Msza Św. o g.8:00, w pozostałe dni Msze Św. o g.8:00 i 17:00.

2. * Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

3. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze Św. z posypaniem głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (wszystkich między 18 a 60 rokiem życia) i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych (osoby, które ukończyły 14 rok życia), nie ma dyspensy.

5. *Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek o g.16:45.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątek, w łączności z Mszą Św. Początek o g.16:30.

8. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o g.16:15. Wszystkich na to nabożeństwo serdecznie zapraszamy. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Wymienianki (g.7:20 i 10:20, przed Mszą Św.).

10. Intencje mszalne (→).

11. Serdecznie dziękujemy za każdą dobroć świadczoną na rzecz naszej parafialnej wspólnoty, w tym również za wszelkie składane ofiary: „Bóg zapłać”.

Naszego Patrona prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem

w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.

Św. Andrzeju Apostole – módl się za nami!

* Biuro Parafialne w dni powszednie czynne: we wtorek i w czwartek od g.15:45 do g.16:30 oraz w sobotę od g.8:45 do g.9:15.