Ogłoszenia parafialne - Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła
ul. Poznańska 36   61 438 65 01   parafia@nekla.pl

Ogłoszenia parafialne


V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU               26.03.2023 r.

                                                                                                                         

       Wielki Czterdziestodniowy Post to święty czas pokuty, czas pracowitego powstawania z grzechów i powrotu do Boga. Nasz Pan, pełen miłosierdzia czeka na nas i przypomina, że musimy pojednać się z Nim i z Kościołem, byśmy godnie mogli przeżywać Święta Paschalne…
 
Ogłoszenia parafialne:
 
 1.  Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Św. dzisiaj i za tydzień według porządku niedzielnego. W sobotę Msze Św. o g.8:00 i 16:30 (niedzielna). W pozostałe dni Msze Św. o g.8:00 i 18:00. W piątek dodatkowo Msza Św. o g.21:30.
 2. *  Godzinki do NMP śpiewane są w naszej świątyni w niedziele przed poranną Mszą Św. (g.7:00). Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
 3. Gorzkie Żale dzisiaj i w przyszłą niedzielę o g.16:15. Wszystkich na to nabożeństwo serdecznie zapraszamy.
 4. *     W tym tygodniu przypada: I  sobota miesiąca.
 5. Nabożeństwo do św. Andrzeja Ap.: we wtorek w łączności z Mszą Św.
 6. Koronka do Bożego Miłosierdzia: w czwartek, 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
 7. Nabożeństwo Pokutne:   w piątek   o g.10:30 i 19:30.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątek o g.17:30.
 9. Dzień Parafialnej Spowiedzi Św.  wielkopostnej w naszej parafii przypada w piątek, dn. 31 marca. Tego dnia okazja do skorzystania z sakramentu pojednania:     od g.11:00 do g.12:00  oraz od g.20:00 do g.21:00. Bardzo prosimy, aby bezwzględnie ze spowiedzi św. skorzystać w piątek (będą specjalnie na ten dzień zaproszeni spowiednicy spoza parafii ). Później, przed Świętami nie będzie u nas nadzwyczajnych okazji do skorzystania z tego sakramentu. Liczymy na wyrozumiałość i poważne potraktowanie okazji do spowiedzi św. w najbliższy piątek!
 10. Ekstremalna Droga Krzyżowa przebiegająca szlakiem olęderskim odbędzie się w piątek. Ta nocna modlitwa  rozpocznie się w piątek udziałem we Mszy Św. o g.21:30.
 11.  Różaniec: w sobotę po rannej Mszy Św. Tej modlitwie przewodniczy  Żywy Różaniec.
 12. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Tego dnia poświęcamy palmy (= gałązki wierzbowe), które proszę przynieść do kościoła. Dzieci i wszystkich chętnych  prosimy o przybycie do kościoła na g.12:00 w strojach z epoki.
 13. W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie: śp. Irenę Kałużną.  Zmarłą Irenę oraz naszych drogich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
 14. We Wielkim Poście składamy (na tacę lub w Biurze Parafialnym), zgodnie ze zwyczajem parafii, daninę diecezjalną i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury „Przewodnika Katolickiego” (10,00 zł).
 16.      **           Wymienianki         (g.7:20 i 10:20,  przed Mszą Św.).
 17. Intencje mszalne                      wywieszono w gablocie parafialnej
                                                i umieszczono na stronie internetowej.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych jak również dziękuję tym, którzy z tych rekolekcji skorzystali. Wdzięczny jestem za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego i na daninę parafialną. Za każde dobro, w tym również za wszelkie składane ofiary:  „Bóg zapłać”.
 
 
Naszego Patrona  prośmy o wstawiennictwo przed Bożym Tronem
w intencjach naszej parafii, jak również naszych osobistych.
Św. Andrzeju Apostole  – módl się za nami!
 
 
**     W  ostatnim  czasie:
 
 •    rozpoczęto kontynuację pełnej konserwacji i restauracji witraży z wykonaniem oszklenia zewnętrznego   (witraż na chórze od strony północnej).
 •   zakupiono naczynie na olej chorych.

 
 
 

GALERIA

Zapraszamy do oglądania
© Copyright 2014-2022 www.parafia.nekla.pl All Rights Reserved